TAKIM KUNDËR KULTIVIMIT TË
BIMËVE NARKOTIKE !
📌Java nisi me një takim të rëndësishëm që u zhvillua me strukturat e Komisariatit të Policisë Përmet , Bashkisë dhe Agjencisë së Zonave të Mbrojtura 📍në ambientet e Sallës së Këshillit Bashkiak në kuadër të luftës kundër trafikimit dhe kultivimit të kanabisit.
✅Ky takim vjen në vijim të punës së vazhdueshme të të gjithë organeve dhe strukturave përkatëse duke sjell një bashkëpunim të frytshëm.🤝
❌Lufta kundër kanabisit është një punë këmbëngulëse jo vetëm e Policisë së Shtetit, por është një përpjekje e të gjithë institucioneve, ku policia ka rol kryesor, por edhe institucionet e tjera në pushtetin vendor, bashkia,njësitë administrative, kryepleqtë e fshatrave kanë rol të rëndësishëm në kontrollin e territorit.
🖇️Angazhimi i të gjitha këtyre strukturave
në kuadër të forcimit të kapaciteteve në drejtim ➡️të intensifikimit të përpjekjeve të përbashkëta të strukturave shtetërore në luftën kundër kultivimit të bimëve narkotike mbetet prioriteti ynë.