PROJEKTI EU4MUNICIPALITIES DHURON LIBRA PËR QENDRËN RINORE!
📍Qendra Rinore në Bashkinë Përmet, u ndërtua falë mbështetjes së projektit “BE për Bashkitë” dhe tashmë kemi një ambient të dedikuar🏤 për të rinjtë jo vetëm të rikonstruktuar , por dhe një vend ku të rinjtë kanë akses në shërbime të reja. 🎼📚
🖇️Projekti “BE për Bashkitë” jo vetëm ka asistuar gjatë zbatimit të projektit por vijon të jetë mbështetje për të rinjtë tanë.👫👭
📌Sot patëm kënaqësinë të mirëprisnim sërish miqtë tanë nga Delegacioni BE-së 🇪🇺 në Shqipëri znj. Cinzia Tarletti, z. Hubert Perr, znj. Marie Augouy, z. Elton Stafa drejtor i projektit “BE për Bashkitë” dhe z. Christian Mettke përfaqësues i GIZ.
🔗Gjatë takimit u diskutua mbi projektet e ardhshme si dhe u dhuruan rafte dhe libra për Bibliotekën e Qendrës Rinore , tituj te dashur dhe të domosdoshëm për të rinjtë tanë.
🙏Faleminderit bashkëpunëtorëve tanë 🤝dhe njëkohësisht miqve të Përmetit.
👏Suksese në Fazën e II-të të projektit ku shpresojmë të vijojë bashkëpunimi jonë.