KONSULTIM PUBLIK PËR NGRITJEN E QENDRËS BURIMORE TË MBETJEVE !
📌Ditën e sotme në 📍ambientet e Sallës së mbledhjeve të Këshillit Bashkiak u zhvillua 📣konsultimi publik për ngritjen e qendrës burimore të mbetjeve të riciklueshme🗑️ falë projektit “BE për Ekonominë Qarkulluese për Zhvillimin Urban të Qëndrueshëm” zbatuar nga 🤝GIZ, Ministria e Turizmit dhe Mjedisit dhe Bashkia Përmet financuar nga BE dhe Bashkëpunimi Gjerman.
👥Pjesë e takimit ishin drejtues të institucionit , antarë të Këshillit Bashiak , përfaqësuesi i GIZ , banorë të zonës dhe biznese që operojnë në qytetin e Përmetit.
🗣️Gjatë konsultimit u bë një prezantim nga koordinatori rajonal mbi projektin që do zhvillohet, zonën ku do të kryhet investimi🏗️,hapat e zbatimit dhe rezultatet që do të sjell.
🖇️Banorë dhe drejtues të bizneseve ndanë mendimet dhe sugjerimet e tyre 🗣️gjatë diskutimit për një implementim dhe zbatim sa më të lehtë të këtij projekti. 🚮
✅Menaxhimi i mbetjeve ♻️mbetet një nga prioritet e bashkisë duke synuar 📈rritjen e pastërtisë në qytet.